نحوه عملکرد گوگل بسیار مهم است زیرا هر کارشناس سئو باید بداند که گوگل چگونه صفحات وب و اطلاعات آنها را می بیند. درک درست نحوه کار و عملکرد گوگل باعث می شود تا یک متخصص سئو دقیقا موارد و نکات مهم برای گوگل را در صفحات خود رعایت کند تا با ورود ربات گوگل به هر صفحه دقیقا اطلاعات و آیتم های مهم را برای این ربات بهینه کرده باشد و در پیدا کردن درست و درک دقیق آن به ربات google کمک کند.

این مطلب ترجمه شده متن How Google Search Works در بخش developers google است. این مقاله به صورت جامع به بررسی نحوه عملکرد گوگل از نظر Crawling و Indeing می پردازد که من رضا بختیاری در مقالات مشابه جداگانه به بررسی دقیقا هر کدام خواهم پرداخت. لازم به ذکر است که مقاله اصلی بررسی این دو موضوع مهم را به 2 بخش Short Version و Long Version تقسیم کرده است، امّا در مقاله فعلی مختصری راجع به این موضوع صحبت می شود و بررسی جامع تر به مقاله های اصلی سپرده خواهد شد.

اطلاعات مهم برای گوگل

بعد از ورود ربات دقیقا صفحه شما را Crawl کرده و براساس جنس مطالبی که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم، دقیقا متوجه بشود که موضوع صفحه شما چیست. در نظر داشته باشید که این مطالب در Crawling یا Indexing صفحه شما موثر بوده که نحوه تاثیر آن در هر بخش دقیقا بررسی می شود.

اطلاعات مهم برای گوگل
اطلاعات مهم برای گوگل

اطلاعات زیر و وجود آن در هر صفحه در نحوه عملکرد صحیح گوگل موثر است :

  1. اطلاعات صفحه وب
  2. اطلاعات فعالیت کاربران در سطح اینترنت
  3. اطلاعات موجود در Database

منتظر ادامه ترجمه این مطلب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *